Професійна театральна спільнота України

27.09.2024

Сім вистав, які варто подивитись у жовтні

Серед найцікавіших київських театральних постановок жовтня – прем’єра «Слуга двох панів» у театрі Франка, вистава на основі щоденників Лесі Українки в театрі на Печерську та прем’єра за реальними подіями та трагедією Шекспіра  «Ha*l*t» у театрі на Лівому березі.

«Копи проти равликів»

Театр на Лівому березі

4 і 5 жовтня

Режисер й актор Роб Фельдман поставив виставу за п'єсою Ніни Захоженко «Копи проти равликів». Вистава стала переможницею торішнього фестивалю нової режисури «Митниця».

Події цієї іронічної вистави відбуваються в Києві. Новоспечений патрульний поліцейський Андрій разом зі старшим товаришем Валіком відвідує центр детективної історії зі зникненням немовляти.

«Ми поринемо у спогаді про час, коли каву можна було купити в рожевих равликомобілях, а міліція тільки стала поліцією».

Жанр вистави визначено як гостру соціальну сатиру-розслідування на злобу дня вчорашнього.

«Палаючи у пітьмі»

Театр імені Лесі Українки

4 і 20 жовтня

<font style="vertical-align: inherit;"><font style="vertical-align: inherit;"><font style="vertical-align: inherit;"><font style="vertical-align: inherit;"><font style="vertical-align: inherit;"><font style="vertical-align: inherit;">Фото із сайту театру</font></font></font></font></font></font>
Фото із сайту театру

В основі вистави — п'єса одного з найвідоміших іспанських драматургів часів Громадянської війни Антоніо Буеро Вальєхо. Події відбуваються в інтернаті для людей, які мають вади зору. Мешканці інтернату намагаються створити безпечне середовище, запевнивши себе в тому, що поганий зір не заважає їм сприймати світ. Проте в інтернаті з'являється новий мешканець, який показує їм, який світ насправді. П'єсу поставив режиссер Олексій Лісовець.

<font style="vertical-align: inherit;"><font style="vertical-align: inherit;"><font style="vertical-align: inherit;"><font style="vertical-align: inherit;"><font style="vertical-align: inherit;"><font style="vertical-align: inherit;">Софія Гущик, Дарина Степанкова. Фото із сайту театру</font></font></font></font></font></font>
Софія Гущик, Дарина Степанкова. Фото із сайту театру

«Це вічна проблема, яка бентежити людство з моменту його появи: чи варто зривати плід із дерева пізнання та пізнавати те, що принесе біди, а можливо, й загибель. Однак, як стверджує драматург, існує інший голод, невтамований, який постійно потребує їжі – знання та правди, навіть якщо ця правда руйнівна», – йдеться на сайті театру.

«Сумнів»

Малий театр

5 і 6 жовтня

<font style="vertical-align: inherit;"><font style="vertical-align: inherit;"><font style="vertical-align: inherit;"><font style="vertical-align: inherit;"><font style="vertical-align: inherit;"><font style="vertical-align: inherit;">Фото зі сторінки театру в інстаграм</font></font></font></font></font></font>
Фото зі сторінки театру в інстаграм

Вистава «Сумнів» створена за однойменною пʼєсою американського драматурга Джона Патріка Шенлі, лауреата Пулітцерівської премії та «Оскара». У 2008 році п'єса була екранізована — з Меріл Стріп та Філіпом Сеймуром Гоффманом у головних ролях. Фільми розповідав про події в католицькій школі, директорка якої підозрює отця Фліна в заборонених стосунках з одним із учнів. П'єсу про мораль, віру та заборони втілювати на сцені Малого театру режисер Юрій Кулініч. Вистава порушує суспільні проблеми — від педофілії до прав жінок.

У виставці грають Марія Моторна, Сергій Радченко, Слава Красовська, Марія Чуприненко, Христина Дейлик.

<font style="vertical-align: inherit;"><font style="vertical-align: inherit;"><font style="vertical-align: inherit;"><font style="vertical-align: inherit;"><font style="vertical-align: inherit;"><font style="vertical-align: inherit;">Сергій Радченко. Фото зі сторінки театру в інстаграмі&nbsp;</font></font></font></font></font></font>
Сергій Радченко. Фото зі сторінки театру в інстаграмі

«Комедія помилок»

Молодий театр

8 жовтня

<font style="vertical-align: inherit;"><font style="vertical-align: inherit;"><font style="vertical-align: inherit;"><font style="vertical-align: inherit;"><font style="vertical-align: inherit;"><font style="vertical-align: inherit;">Фото із сайту театру</font></font></font></font></font></font>
Фото із сайту театру

Одна з найгучніших прем'єр сезону — «Комедія помилок» у Молодому театрі, створена на замовлення Веронського Шекспірівського фестивалю. Цією виставою в постанові режисера Андрія Білоуса Молодий театр відкрив фестиваль у Вероні цього серпня.

Події відбуваються в Давній Греції. Йдеться про братів-близнюків та їхніх слуг, яких розлучив шторм і які зустрічаються через 25 років. Андрій Білоус поставив експозицію мінімалістично, близько до тексту з акцентом на пластику та тілесність.

«Твій хтось»

Театр на Печерську

9 жовтня

<font style="vertical-align: inherit;"><font style="vertical-align: inherit;"><font style="vertical-align: inherit;"><font style="vertical-align: inherit;"><font style="vertical-align: inherit;"><font style="vertical-align: inherit;">Аліка Федотова, Григорій Бакланов. Фото: Крістіна Урсуляк</font></font></font></font></font></font>
Аліка Федотова, Григорій Бакланов. Фото: Крістіна Урсуляк

Вистава «Твій хтось» режисерки Олени Лазович створена на основі листів, щоденників і драматичних творів Лесі Українки. У театрі кажуть: план було відкрити справжню Лесю Українку — ексцентричну, сильну, вольову, щасливу в багатьох речах жінку, яка кохала та була коханою. Звісно, ​​вона боролася із хворобою. Але ця боротьба була східною сходинкою для того, щоб прориватися до вищих почуттів і відкрити Україну в Європі.

У ролі Лесі Українки — Аліка Федотова, роль Сергія Мержинського втілив Григорій Бакланов, а Климента Квітки — Володимир Постановський.

«Слуга двох панів»

Театр імені Франка

16, 17 і 20 жовтня

Давид Петросян поставив п'єсу «Слуга двох панів» італійської драматургиі XVIII століття Карло Гольдоні. Історія про пригоди Труффальдіно з Бергамо, яку на виставках у двох складах грають Іван Шаран та Леонід Шеревера, буде представлена ​​в класичному жанрі комедії дель арте, з живим оркестром та стилізованими костюмами XVIII століття.

«Ха*л*т»

Театр на Лівому березі

19 і 20 жовтня

<font style="vertical-align: inherit;"><font style="vertical-align: inherit;"><font style="vertical-align: inherit;"><font style="vertical-align: inherit;"><font style="vertical-align: inherit;"><font style="vertical-align: inherit;">Прем'єра вистави «Ha*l*t» відбулася на фестивалі RADAR OST 2023. Фото: Arno Declair</font></font></font></font></font></font>
Прем'єра вистави «Ha*l*t» відбулася на фестивалі RADAR OST 2023. Фото: Arno Declair

У театрі на Лівому березі кажуть, що «Ha*l*t» — це постановка за реальними подіями та трагедією Шекспіра.

«Ha*l*t» – це Гамлет, з якого вирвали, вирізали «me» – мене. З німецької – повна зупинка.

Робота над виставою розпочалася до повномасштабної війни й була призупинена в лютому 2022 року. Тож це вистава про виставу, яка не відбулась.

Постановка режисерки Тамарі Трунової створена в копродукції театру на Лівому березі та німецького фестивалю RADAR OST і представлена ​​вперше на Німеччині у 2023 році.

У виставці грають Олександр Соколов, Ірина Ткаченко, Олег Стефан, Марина Клімова, Володимир Кравчук, Катерина Кістень, Віталій Салій, Олена Бушевська, Дмитро Олійник.

Vogue