Професійна театральна спільнота України

05.05.2025

Натюрморт та абстракція поєдналися в одному проєкті

Український театр

Автор статті Український театр

05.05.2025
2 хв
0 лайків

Близько 30 картин увійшло до виставки ужгородської художниці Ангеліни Гафинець «Простір натюрморту», що відкриється 7 травня у столичному музеї Тараса Шевченка.

Ангеліна Гафинець
Ангеліна Гафинець

«Мій живописний шлях почався саме з натюрморту. Потім були серії: інтер’єрів, абстракції конструктивної, абстракції плавних чуттєвих хвиль та впорядкованої динаміки. Цей проєкт поєднує натюрморт та абстракцію, і простір, який вони формують. Я захоплена цим напрямком і працюю над ним останні десять років», – каже Ангеліна Гафинець у коментарі виданню Marbeks.

Ідеолог та ініціатор створення Музею авангарду Юрій Комельков, зауважує, що «професійне відчуття кольору, кольорової палітри Ангеліни Гафинець у поєднанні зі спрощеними, але потужними структурними рішеннями, на межі конструктивізму минулого століття, дають кожній картині додаткове та головне враження – відчуття й бачення простору».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Концептуальне відтворення світу: хто задавав тон в українському театральному авангарді

Робота Ангеліни Гафинець
Робота Ангеліни Гафинець

Головний редактор журналу «Образотворче мистецтво» Володимир Петрашик підкреслює, що в сучасній Закарпатській школі живопису ця мисткиня вперше підійшла до натюрморту в новій колористично-площинній, мистецько-образній системі.

«У ній сам колір є матеріальним, сильним, щільним, таким, що формує бездоганну композицію і, прямуючи в глибину, вибудовує плани. Професійний академічний лад на полотні організований через призму кольору, через його структури. У своїх роботах авторка демонструє тяглість традицій, проте утверджує їх у просторі сьогодення, витворюючи нові форми».

Робота Ангеліни Гафинець
Робота Ангеліни Гафинець

Закарпатська школа живопису посідає унікальне місце на культурній мапі країни.

«Цю традицію закладало не одне покоління художників. Пошуки художниці Ангеліни Гафинець у роботі з кольором посилили традиційну для школи експресивність та емоційність, дозволили осучаснити традиційні мотиви, надавши їм зрозумілого нинішньому глядачеві формату», – каже Дмитро Стус, генеральний директор Національного музею Тараса Шевченка.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Марія Левитська: «Це велике таїнство – переводити музику в образотворче мистецтво»

Фрагмент експозиції. Фото зі сторінки у фейсбуці Юрія Комелькова
Фрагмент експозиції. Фото зі сторінки у фейсбуці Юрія Комелькова
Робота Ангеліни Гафинець
Робота Ангеліни Гафинець

Ангеліна Гафинець народилася в Ужгороді 1992 року. Закінчила Ужгородський коледж мистецтв імені Адальберта Ерделі. Здобула ступінь спеціаліста у Закарпатському художньому інституті, а згодом – ступінь магістра на відділенні живопису Закарпатської академії мистецтв.