23.11.2024
Про красу, кохання і смерть на Великій Житомирській
У «Театрі на Великій Житомирській» покажуть виставу «Зачарований красою диявол». Це унікальний японсько-український проєкт, присвячений Юкіо Мішімі – одному з найвідоміших японських письменників XX століття.
«Ми зазирнемо у творчу майстерню Юкіо Мішіми – японського драматурга, який створив яскраві філософські притчі-драми на основі старовинних пʼєс театру Но, де поетично змалював головні ідеї свого літературного всесвіту.
Краса, кохання та смерть – три головні символи, через які показані проблеми екзистенціальної природи людини. У виставі Автор мандрує спогадами та снами, маніпулює минулим та майбутнім, відвідує японське пекло Дзігоку та шукає свій шлях творчого вираження», – йдеться в анонсі.
Ці образи на сцені втілять Михайло Гнатів, Олександр Карпенко, Станіслава Осадча, Роксана Бурса, Ілля Кушніренко, Ілларіон-Модест Теа та Оксана Данилова.
25 листопада 1970 року увійшов в історію під назвою «Інцидент Мішіми». Успішний та відомий у світі письменник разом зі своїми адʼютантами захопив військову базу під Токіо з вимогою повернути владу Імператору Японії. Після відмови військових підтримати його заклик Юкіо вчинив сепуку – самурайський ритуал самогубства. Цей вчинок вразив багатьох сучасників і спровокував багато дискусій щодо справжніх мотивів автора.
Юкіо Мішімі було 45 років. Його романи, оповідання та есеї публікувалися в Японії та за кордоном величезними накладами. Він був режисером та актором театру «Бунгакудза», писав пʼєси для багатьох театрів, знімався в кіно й екранізував власні твори.
Його захоплення політикою і бажання вплинути на суспільство полягає в естетичних поглядах, що закладені в багатьох творах останнього десятиліття. Саме ідея активного самовираження стала кульмінацією літературних пошуків Мішіми та визначила принцип «Гармонії меча та пера»: творець може стверджуватися в органічному поєднанні творчості та активної діяльності.
Сепуку Мішіми стало його останнім естетичним жестом в імʼя традицій Японії, під час якого письменник немов би спалив «Золотий храм» свого таланту і життя.
«На сцені почнуть свій танець демони-йокаї, сни й реальність створять яскраве плетиво образів та мрій, а відголоски стародавніх легенд ще раз переконають нас у незмінності проблем та відчуттів людини», – зазначають у театрі.
Покази вистави відбудуться 24, 25 та 26 листопада, о 18:30.
Київ, вулиця Велика Житомирська, 4.
Вистава триває 1 год. 50 хв без антракту.
Фото зі сторінки театру в інстаграмі.